Pielgrzymki

Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia objawień w Fatimie, w terminie 11–18.11.2017r. organizujemy 8-dniową Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, zapisy przyjmujemy w zakrystii.

FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA (8dni)
11 – 18.11.2017

 • 1 dzień: WARSZAWA - LIZBONA - FATIMA
  Zbiórka uczestników przy stanowisku Patron Travel w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie. Wylot do Lizbony (via Paryż). Przylot do Lizbony i transfer do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.
 • 2 dzień: FATIMA – ALJUSTREL - VALINHOS
  Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 • 3 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE
  Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 • 4 dzień: FATIMA – TOMAR – COIMBRA
  Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 • 5 dzień: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
  Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w PORTO – zwiedzanie wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie BRAGI - głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedra. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.
 • 6 dzień: SANTIAGO DE COMPOSTELA - LIZBONA
  Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.
 • 7 dzień: LIZBONA
  Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugali – LIZBONY: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 • 8 dzień: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Warszawy (via Paryż). Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

  PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

  Cena: 3390 PLN

  Cena zawiera: przelot samolotem (z przesiadką); opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2,3 osobowe); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT.

  Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu - 90 EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); napojów i posiłków na pokładzie samolotu; dopłaty do pokoju jednoosobowego (750 PLN); wydatków osobistych.

  Serdecznie zapraszamy do udziału.

 • ..


  Boże, któryś świętego króla, Wyznawcę Twojego, chwałą wiekuistą ukoronować raczył, daj nam łaskawie, prosimy, tak go uczcić na ziemi, abyśmy z nim panować mogli w Niebie. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Bogiem Ojcem i Duchem świętym żyje i króluje w Niebie i na ziemi, po wszystkie wieki wieków. Amen.
  ...   ...  ...